Sitodruk

Najpopularniejsza metoda nadruku na odzieży

Niska cena

Sitodruk pozwala uzyskać niską cenę jednostkową przy dużych nakładach

Wysoka jakość

Nadruki przygotowywane z wysokiej jakości farb

Z

Trwałość

Nadruki sitodrukowe charakteryzują się wysoką trwałością.

Sitodruk jest najbardziej popularną metodą znakowania odzieży.

Zastosowania sitodruku

Do sitodruku używanych jest kilka rodzajów farb: plastizolowe, wodne, rozpuszczalnikowe, wywabowe, neonowe, żelowe. Tradycyjne lub umożliwiające uzyskanie efektów dodatkowych (np. nadruk wypukły, neonowy).
Metoda sitodruku wykorzystywana jest na wielu rodzajach podłoży. Najczęstszym zastosowaniem są druki na odzieży. Znakowana jest odzież reklamowa, sportowa, robocza.

Odzież z nadrukiem sitodrukowym powinna być prana na lewej stronie w temperaturze do 40 stopnie. Również prasowanie musi być wykonywane na lewej stronie.

Jak powstaje sitodruk?

Nadruki sitodrukowe wymagają przygotowania kliszy (osobnej dla każdego koloru), stąd są nieopłacalne przy małych nakładach i wielu kolorach w projekcie.

Druk polega na kolejnym nanoszeniu na powierzchnię farb poprzez naświetlone sita. Naświetlenie sito polega na zakryciu części otworów i pozostawienie tylko tych, przez które powinna przechodzić farba. Każdy kolor nanoszony jest osobno. Utrwalenie nadruku następuje przez poddanie go działaniu wysokiej temperatury.

Tradycyjny sitodruk wykonywany jest ręcznie, poprzez wyciskanie farby raklą przez otwory w sicie. Przy większych ilościach wykorzystywane są maszyny (karuzele) półautomatyczne i automatyczne.

W Terraprinting wykorzystujemy karuzelę automatyczną, półautomatyczną oraz ręczną.

Kiedy wybrać sitodruk

  • kiedy drukujesz duże nakłady
  • kiedy drukujesz mniejsze ilości, ale z mała ilość kolorów (1-2 kolory)
  • kiedy potrzebujesz wysokiej jakości i trwałości

Ceny sitodruku

W związku ze stopniem skomplikowania sitodruku wyceny ustalane są indywidualnie.

Oprócz nakładu i wymiaru nadruku ważny jest projekt graficzny (ilość kolorów). Dodatkowym czynnikiem może być rozmiar nadruku – znakowanie koszulek w wielu rozmiarach może wymagać różnych wielkości nadruku – co powoduje konieczność wykonania dodatkowych klisz.

Potrzebujesz nadruków?

Sitodruk w wysokiej jakości – na odzieży, torbach, czapkach