Sitodruk

Najpopularniejsza technika znakowania na odzieży

Niska cena

Sitodruk pozwala uzyskać niski koszt jednostkowy przy dużych nakładach

Wysoka jakość

Do druku stosujemy farby do sitodruku wysokiej jakości
Z

Trwałość

Nadruk sitodrukiem charakteryzuje się wysoką trwałością.

Sitodruk to najbardziej popularna metoda druku na odzieży.

Zastosowania sitodruku

Do sitodruku używanych jest kilka rodzajów farb: plastizolowe, wodne, rozpuszczalnikowe, wywabowe, neonowe, żelowe. Stosujemy farby tradycyjne lub umożliwiające uzyskanie efektów dodatkowych (np. nadruk wypukły, neonowy).

Metoda ta jest wykorzystywana na wielu rodzajach podłoży. Za pomocą sitodruku powstają najczęściej druki na odzieży. Znakowana jest zarówno odzież reklamowa, odzież sportowa, jak i odzież robocza (T-shirt, bluzy, czapki itp.)

Sitodruk na koszulkach: odzież znakowana sitodrukiem powinna być prana na lewej stronie w temperaturze do 40 stopni. Lewa strona powinna być także wykorzystana do prasowania koszulki z nadrukiem.

Jak powstaje sitodruk?

Nadruk sitodruk jest metodą wymagająca przygotowania kliszy (osobnej dla każdego koloru), stąd jest nieopłacalny przy małych nakładach i wielu kolorach w projekcie.

Technika ta polega na kolejnym nanoszeniu na materiał farb poprzez naświetlone sito do sitodruku. Naświetlenie sita polega na zakryciu części otworów i pozostawienie tylko tych, przez które powinny przechodzić farby. Każdy kolor nanoszony jest osobno. Utrwalenie nadruku następuje przez poddanie go działaniu wysokiej temperatury.

Tradycyjny druk sitem wykonywany jest ręcznie, poprzez wyciskanie farby raklą przez otwory w sicie. Przy większych ilościach do znakowania powierzchni wykorzystywane są maszyny (karuzele) półautomatyczne i automatyczne.

Drukarnia sitodrukowa Terraprinting oferuje wykonanie druku za pomocą karuzeli automatycznej, półautomatycznej oraz ręcznej.

sitodruk

Kiedy wybrać sitodruk

  • kiedy drukujesz duże nakłady (powyżej 100 sztuk tego samego wzoru)
  • kiedy drukujesz mniejsze ilości, ale z mała ilość kolorów (1-2 kolory)
  • kiedy potrzebujesz dużej trwałości

 

Alternatywne metody znakowania to: haft komputerowy i druk cyfrowy bezpośrednio na powierzchni materiałów – DTG (przydatny w przypadku drukowania małych nakładów oraz projektach z dużą ilością kolorów).

Sitodruk cennik

W związku ze stopniem skomplikowania sitodruku wycena usługi ustalana jest indywidualnie.

Oprócz nakładu i wymiaru nadruku ważny jest projekt graficzny (ilość kolorów). Dodatkowym czynnikiem może być rozmiar nadruku – znakowanie koszulek w wielu rozmiarach może wymagać różnych wielkości nadruku – co powoduje konieczność wykonania dodatkowych klisz. Do przygotowania wyceny należy podać materiał, przesłać pliki z projektem graficznym oraz podać nakład.

 

Transfery sitodrukowe

Oferujemy także transfery sitodrukowe. Transfery wykonujemy i na folii i na papierze. Oferujemy transfery zrywane na zimno i na ciepło.

Potrzebujesz nadruków?

Drukowanie w wysokiej jakości – na odzieży, torbach, czapkach